fbpx

KONTAKT

/KONTAKT
KONTAKT2020-09-11T11:13:30+02:00

KONTAKTA OSS

Rektor Maria Wiktorsson 0703-685030

Lärarna 0725-83 00 34 8-16.30

Skolan 0725-83 00 34

Sjukanmälan senast 07.00 sms 0725-83 00 34

Håslövs Byaskola
Norra Håslövs byväg 26
235 91 Vellinge

PERSONAL PÅ SKOLAN

HÄR HITTAR DU VÅRT FANTASTISKA TEAM

Lärare 2-3/bitr verksamhetsansvar
Josephine leg lärare F-3

josephine@haslovsbyaskola.nu

Lärare 4-6
Camila  pågående lärarutb år 4-6
camila@haslovsbyaskola.nu

F-1 klass/fritids ansvarig/samordnare
Madeleine leg Fskl/       specialped/fritidspedagog


madeleine@haslovsbyaskola.nu

Resurs 4-6/Fritids
Katja
katja@haslovsbyaskola.nu

Utb lärare, specialpedagog, textilslöjd, utb i Kroatien
Marija

marija@haslovsbyaskola.nu

Skolsköterska Birgitta Rausman, sitter i skolans EHT team, 0707-980150 eller birgitta@systerbirgitta.se

Kurator Oskar Jönsson, sitter i skolans EHT team, 0763-163067 eller oskar@osterlenspsykolog.se

Skolpsykolog Åsa Åbjörnsson, 0733-255505 eller a.abjornsson@gmail.com

Anna Karin lärare i musik åk 2-6

0725-830034 (fredagar)

Elin kör skolbussen, samt resurs i åk F-1, samt fritidshem

Ulf Leg. lärare för år 1-6, och leg.Specialpedagog samt sitter i skolans EHT team

All kontakt går via resp lärare

Jasmin Kök/städ/resurs
jasmin@haslovsbyaskola.nu

Maria Wiktorsson Utb.Rektor enl RP och Huvudman/skolchef på Håslövs Byaskola, ansvarar inte för driften av förskolorna alls.
0703-685030
maria@smaragden.info

Driver förskolorna, ansvarar inte för driften av skolan alls.
Birgitta Dahlqvist

birgitta@pilbagensforskola.se